אודות יצחק מרקעל האמן
יצחק נולד ב- 1952  ועלה לארץ בגיל 3.
למד בבי"ס תיכון חקלאי כפר סילבר,  שרת בתותחנים כמש"ק מבצעים, השתתף במלחמת יום כיפור ומלחמת שלום הגליל הראשונה.
למד פסיכולוגיה בארגון ואמנות מודרנית, למד עיצוב גרפי.
נשוי לאסתר מנהלת אדמיניסטרטיבית  באולפנת מודיעין, אב לארבעה וסב לשלושה נכדים.

יצחק נולד עם מכחול ביד, הוא מצייר מפסל, מעצב, מקשט,מגנן בונה דגמים וממציא פטנטים.
יש בו דחף ליצור וצמא ללמוד לדעת להכיר את כל תחומי האמנות והיצירה.
הוא טובל בעולם של אסתטיקה ולא יכול בלעדיו.
משחר ילדותו היה הצייר של הכתה, כבר בנעוריו בגיל 17 הציג תערוכה ראשונה בבית התרבות בקרית גת , בה הציג ציורי שמן על בד וריקועי נחושת . רבות מהיצירות נמכרו.
בזמן שרותו הצבאי השתתף בתערוכת תחביב מחוזית ולאחר מכן כלל ארצית וזכה במקום השני על בניית דגם וילה עשוי כולו מחומרי פסולת . הדגם בלט בפרפקציוניזם ובהתייחסות לפרטי פרטים.

יצחק למד עיצוב גרפי בטכניקום בתל אביב , טרם עידן המחשב.
בשנות ה- 80 פתח עסק עצמאי לעיצוב גרפי ושילוט, בגלל הדחף שלו ליצור ללא תכתיבים פנה גם ליצירה חופשית, יצר תבליטי קיר אמנותיים ויצר לעצמו חוג לקוחות גם בתחום הזה.
אט אט פעילותו התפרסה גם לתחום עיצוב פנים , תכנן ועיצב חללים פנימיים בבתים פרטיים תוך שימת דגש על עיצוב הקירות.
יצחק שילב אמנויות בטרם נולד המושג.

בתחילת שנות ה- 90 נסע יצחק עם משפחתו לפריז ועסק שם בעיצוב בסוף שנות ה- 90 שבו יצחק ומשפחתו היישר למודיעין הצעירה.
עם שובו , השתלב בחברה שבצעה פרויקטים במוזיאונים ותערוכות, בתפקיד מפיק / מנהל פרויקטים, במסגרת תפקידו היה אחראי על העבודות במרכז דוידסון בירושלים (ליד הכותל), מרכז המבקרים במפעל הבירה קרלסברג באשקלון, בניית מתקני התצוגה לתערוכת האדריכלים בביאנלה בונציה בקיץ 98 ועוד…
לאחר מכן עבד בחברה שעסקה בפרסום וייצור מעמדים לתצוגה וכמו כן עסק ברכש ומכירות. ב'תחנות' השונות רכש ידע רב בהכרת תהליכים וטכנולוגיה של חומרים, ידע זה מסייע לו ביצירתו בפיתוח שיטות מיוחדות לביצוע עבודותיו.
בקיץ 2005 יצחק החליט עם תמיכה ועידוד של רעייתו וילדיו כי הגיע העת להגשים עצמו ולעסוק שוב בתחום האמנות והיצירה.
על מנת לרענן עצמו ולהיות IN יצא לסדרה אינטנסיבית של השתלמויות בתחומי היצירה השונים. בד בבד פתח בביתו סטודיו לאמנות בו הוא מלמד ילדים ומבוגרים אמנות ומלאכות שונות. כמו כן יצא להדרכות חוץ בבתי ספר שונים בעירו ומחוצה לה. בקיץ ובחופשת הפסח מתקיימות אצלו קייטנות יצירה מאות מילדי העיר השתתפו בהן.
גם היום , יצחק אינו קופא על שמריו , הוא משתתף בהשתלמויות וסדנאות להעשרתו בתחומים השונים.

מאפיין בולט ביצירותיו זוהי האשליה. עקב הכרתו שליטתו ומיומנותו בשימוש בחומרים , הוא יוצר אפקטים שונים של חומר, כלומר התבליט יכול להראות מאבן ברונזה או נחושת אך למעשה הם עשויים מחומרים אחרים. זוהי שליטה וזהו יתרון בנושא עלויות ביצוע ופרקטיות בביצוע והתקנה.
מימד נוסף בעבודותיו יש בהן שמחה תמימות דיוק ושאיפה לשלמות ועל פי רוב אינן רק אסתטיות אלא מביעות רעיון עמוק פילוסופי או דתי.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן